Dziecko - Ropiejące oko

ciąża, poród, połóg                                                                                                                                               Mijesca Galeria Filmy Sklepy Konkursy

Ropiejące oko
Oceny: / 11
KiepskiŚwietny 
Zaropiałe oko  u dziecka w wieku niemowlęcym i małych dzieci najczęściej świadczy o zapaleniu spojówek. Jest to częsta dolegliwość u maluchów, które pocierają oczy niezbyt czystymi rączkami, przenosząc drobnoustroje z dróg oddechowych lub z najbliższego otoczenia.

Inną przyczyną ropienia oczu u maluchów to zakażenie górnych dróg oddechowych, a zwłaszcza przewlekły katar, który łatwo przekształca się w zapalenie spojówek. Chorobę tą wywołują bardzo często wirusy. Należy oczy obserwować bo raczej nie jest to groźne i zwykle nie wymaga leczenia antybiotykami zwłąszcza  gdy ropa w oku pojawiła się jednorazowo, wtedy wystarczy przemyć oczy specjalnymi kropelkami lub zrobić okład z rumianku.

Jednak gdy ropa utrzymuje się w oku przez dłuższu czas, a dolegliwoścą jeszcze towarzyszą inne objawy takie jak: opuchnięte powieki lub zaczerwienione powieki wtedy powinniśmy dziecko skonsultować z lekarzem okulistą. Powyższe objawy mogą wskazywać na rozszerzanie się stanu zapalnego wokół oka, a to już wymaga leczenia antybiotykami.

Czasme oprócz ropy w oku pojawia sie przekrwienie gałki ocznej to może świadczyć o stanie zaplanym w oku, dlatego w takim przypadku koniecznie skontaktuj sie z okulistą. Lekarz wtedy przepisze krople przeciwzapalne.

W każdym przypadku przy ropiejącym oku, warto przemywać oczy roztworem soli fizjologicznej w ampułkach, np. Physiodose 0,9% (do kupienia w aptece bez recepty) to bardzo przynosi ulgę dziecku.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

 

W którym tygodniu ciąży urodziłaś dziecko?
 

 

Szukaj w naszym serwisie

Reklamy

POLECANE STRONY

Ciąża

Uroda